Jsme svatí (?)

Tento večer je již za námi. Po Vánocích začneme připravovat březnový Víkend s řeholníky.

V tomto roce vás zveme už na druhý společný večer mladých lidí a řeholníků pražské arcidiecéze. Uskuteční se ve čtvrtek 22. listopadu, opět v prostorách kláštera bratří františkánů u Panny Marie Sněžné v centru Prahy. Program začne v 18:00 mší svatou v kostele a pokračovat bude od 19:15 ve františkánském klášteře až do cca 22:00. K jeho názvu nás inspiroval poslední papežský dokument o povolání ke svatosti v současném světě.

Co od toho čekat? To, co už bylo na předchozích večerech, ale i něco nového.

Fakt společně! Od 17 hodin je možnost zapojit se do pomoci s přípravou refektáře a občerstvení. Sraz před knihkupectvím Paulínky. (Pokud nám napíšete dopředu, že dorazíte, pomůže nám to rozdělit síly.)

Mýty versus fakta. Hned na úvod večera se chystá překvapení. Zatím můžeme prozradit, že půjde o konfrontaci mýtů a reality v řeholním životě.

Svatý, svatý, svatý – ale co já s tím? To bude téma pro o. Vlastimila Kadlece OMI. Co mám dělat, abych byl svatý? Nějak podobně se ptal v evangeliu bohatý mladík a často se tak ptám i já. Už tehdy byla jeho otázka ale položena špatně, a stejné je to i dnes. To nejdůležitější, co musím totiž udělat, je, že vlastně nesmím dělat nic. Takže relax!

Až na dřeň. Sedm statečných bratří a sester se ujme mikrofonu, aby, na základě své vlastní zkušenosti, zodpověděli vaše dotazy, které můžete opět zasílat předem.

Adorace. Tentokrát bude po celý večer, jen tichá.

Osobní rozhovory. Po ukončení společného programu zůstane letos více času na osobní setkání v prostorách ambitů.Zpět